S čím vám môžeme pomôcť? Kontaktujte nás, poskytneme vám konzultáciu ZDARMA.

  E-shop

  Nabíjateľná lucerna Fenix CL30R

  109.90  s DPH

  Výkon 650 lm   
  Dosvit 35 m  

  Max výdrž 300 hod
  Napájanie 6x CR123A, 1x 18650, 2x 18650, 3x 18650
  Počet režimov 6
  Farba svetla Neutrálna biela (4000-5000 K)
  Vodotesnosť IPX7 (ponor 1 m)
  Svetelný zdroj SMD diódy
  Hmotnosť 556 g
  Značka Fenix

  Katalógové číslo: CL30R Kategórie:
  Popis

  Popis

  Fenix CL30R je extrémne výkonná nabíjateľná lucerna, ktorú môžete použiť na osvetlenie miestnosti, táboriska, stanu či pracovného stola. Vysoko jasné diódy ukryté pod valcovým difuzérom poskytujú svetelný tok až 650 lúmenov (ANSI) s neutrálnym odtieňom bieleho svetla a výdržou až 300 hodín. CL30R je napájaná tromi li-ion akumulátormi typu 18650 s kapacitou 2600 mAh (súčasť balenia), ktoré sa nabíjajú priamo v lucerne pomocou micro-USB konektora. V prípade núdze je možné lampu napájať len jedným či dvoma akumulátormi (doba svietenia je úmerne skrátená) či šiestimi jednorazovými CR123A batériami. Lucerna ponúka celkom šesť režimov svietenia a je vybavená indikáciou stavu nabitia. Lucerna je zároveň vybavená USB výstupom, takže ju možno použiť aj ako POWERBANK pre nabíjanie mobilného telefónu a ďalších USB zariadení.

  Vďaka odolnej a nárazuvzdornej konštrukcii s krytím IPX-7 je lampáš vodotesný do hĺbky 1 meter. Horná strana lucerny je opatrená závesným okom na zavesenie. Možnosti upevnenia ďalej rozširuje závit na statív, ktorý je na spodnej strane lucerny.

  Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

  Parametre

  Parametre

  • Svetelným zdrojom sú vysoko jasné SMD diódy s neutrálnym odtieňom svetla.
  • Šesť režimov výkonu:
   • merané s pribaleným Li-ion aku 18650 s kapacitou 2600 mAh: 650 lúmenov: (4,5 hodiny) -> 350 lúmenov (9 hodín) -> 100 lúmenov (38 hodín) -> 50 lúmenov (70 hodín) -> 10 lúmenov (300 hodín) -> blikanie 100 lúmenov (70 hodín).
   • Merané s Li-ion aku 18650 s kapacitou 3500 mAh: 650 lúmenov: (6 hodín) -> 350 lúmenov (12 hodín) -> 100 lúmenov (51 hodín) -> 50 lúmenov (93 hodín) -> 10 lúmenov (400 hodín ) -> blikanie 100 lúmenov (93 hodín).
  • Digitálne regulované pre konštantný jas.
  • Tri akumulátory 18650 s kapacitou 2600 mAh už sú súčasťou balenia, ako náhradné možno použiť 18650 akumulátory s vystúpeným plusovým pólom (akumulátory s plochým flat-top plusovým pólom nie sú kompatibilné). V prípade núdze je možné lampu napájať len jedným či dvoma akumulátormi (doba svietenia sa úmerne skráti), možno použiť aj šesť jednorazových CR123A batérií.
  • Nabíjanie cez micro-USB konektor. USB výstup 5 V pre nabíjanie mobilných telefónov, GPS navigácií a ďalších USB zariadení.
  • Akumulátory sú dobre izolované proti nízkym teplotám, takže možno lampu používať aj pri teplotách hlboko pod nulou.
  • Ochrana proti náhodnému vloženiu batérií obrátene (prepólovanie).
  • Lucerna má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (neplatí pre blikanie).
  • Vyrobené zo zliatiny hliníka a odolného plastu, lucerna je nárazuvzdorná proti pádom z výšky 1 meter.
  • Vodeodolná podľa štandardu IPX-7 (ponorenie do hĺbky 1 m po dobu 30 minút). Lucerna pláva na vode, takže ju neutopíte.
  • Všesmerový difuzér vytvára široký rovnomerný svetelný kužeľ s dosahom až 35 metrov.
  • Horná strana vybavená závesným okom, spodná závitom pre upevnenie na statív.
  • Rozmery 9,3 cm (priemer) x 13,6 cm (výška). Váha 556 gramov vrátane akumulátorov, 412 gramov bez akumulátorov.
  • Súčasťou balenia je lucerna, tri akumulátory Fenix 18650 2600 mAh, náhradný o-krúžok a USB kábel.
  Použitie

  Použitie

  Z výroby môže byť vo vnútri lucerny na akumulátoroch čierna izolačná krytka, pred prvým použitím ju odstráňte. Pre zapnutie či vypnutie podržte bočné tlačidlo stlačené po dobu cca 1 sekundy. Päť stupňov výkonu sa prepína jeho stlačením, blikanie sa aktivuje dvojitým rýchlym stlačením tlačidla.

  Indikácia kapacity akumulátorov – keď je lucerna vypnutá tak krátkym stlačením tlačidla aktivujete štyri stavové diódy na hornej strane. Počet rozsvietených diód signalizuje približný stupeň nabitia akumulátorov (menej ako 35%, 36-60%, 61-85%, viac ako 85%). Keď sú akumulátory takmer vybité, lucerna automaticky prepne do nižších režimov výkonu a stavová dióda začne blikať.

  Nabíjanie – pred nabíjaním lucerny odklopte gumovú krytku micro-USB konektora. Pripojte ju pomocou priloženého USB káblu do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta. Na nabíjanie je možné použiť aj štandardnú nabíjačku na mobilný telefón s micro-USB konektorom. Počas nabíjania štyri stavové diódy na hornej strane blikajú, po plnom nabití všetky trvalo svietia.

  Akumulátory netrpia pamäťovým efektom, takže je možné ich kedykoľvek dobíjať a nie je nutné čakať, až budú vybité. Nabíjanie plne vybitých akumulátorov trvá cca 8,5 hodiny (podľa sily použitého nabíjacieho zdroja). Počas nabíjania môžete lampášom svietiť len v režime 100 lúmenov.

  Pre napájanie externých USB zariadení (funkcia powerbanky) zapojte kábel do USB konektora lucerny.

  Upozornenie

  Upozornenie

  • Nerozoberajte sami zapečatené časti svietidla, poruší sa tým záruka.
  • V prípade použitia jednorazových CR123A batérií sa ich nesnažte vo svietidle nabíjať.
  • Nikdy v lucerne nemiešajte rôzne druhy a kapacity batérií.
  • Ak svietidlo bliká, alebo sa nerozsvieti, potom to znamená, že sú akumulátory vybité. Nabite ich.
  Záruka

  Záruka

  Záruka päť rokov na lampu, záruka dva roky na akumulátor.