S čím vám môžeme pomôcť? Kontaktujte nás, poskytneme vám konzultáciu ZDARMA.

  Časté otázky

  FAQ

  Časté otázky

  V mojom okolí sa nekradne. Potrebujem alarm?

  Áno. To, že sa doteraz nemali neželanú návštevu, neznamená že sa to nemôže stať už dnes večer. Okrem toho vás zabezpečovací systém upozorní na kritické situácie ako: vytopenie, únik plynu, prítomnosť CO. Taktiež vás môže informovať o spotrebe elektriny a umožní Vám na diaľku ovládať kúrenie, zatiahnuť žalúzie, vypnúť alebo zapnúť svetlá a pod.

  V dome už bývame. Musíme ťahať nové káble?

  Systém Jablotron 100+ je hybridný – umožňuje pripojenie drôtových aj bezdrôtových komponentov.  V hotových interiéroch je možné inštalovať bezdrôtové komponenty, prípadne využiť kombináciu drôtových a bezdrôtových prvkov.

  Je potrebné, aby mi alarm montovala montážna firma?

  Inštalácia alarmu a nastavenie ústredne je odborná činnosť, ktorá si vyžaduje znalosť zabezpečovacích systémov, certifikát o zaškolení a Licenciu technickej služby. Zlým rozmiestnením prvkov a nesprávnou inštaláciou môžete negatívne ovplyvniť funkciu alarmu.

  Ako môžem ovládať a kontrolovať alarm, ak doma?

  Veľmi jednoducho – a to pomocou smartfónu alebo tabletu. Nainštalovaním aplikácie MyJablotron viete na diaľku ovládať systém (napr.: zapínať/vypínať ochranu), zistiť, či je systém aktívny alebo nie. Ďalej vieme systém ovládať cez webové rozhranie alebo zavolaním.

  Čo sa stane, ak vypadne prúd?

  Súčasťou alarmu je vždy aj záložný zdroj, ktorý v prípade výpadku prúdu udrží systém v prevádzke niekoľko hodín. Informáciu o výpadku prúdu dostane pomocou sms alebo notifikácie.

  Ako ma systém upozorní, že sa niečo deje?

  V prípade nejakej udalosti (požiar, zaplavenie, vlámanie) Vás systém upozorní pomocou push notifikáciu, sms, a volaním na vybrané telefónne číslo.

  Čo robiť, ak vyvolám falošný poplach?

  Ak ste pri príchode nestihli systém včas vypnúť, spustený poplach vypnete autorizáciou na klávesnici alebo prostredníctvom aplikácie MyJablotron.

  Je možné po čase doplniť ďalšie detektory?

  Samozrejme. Zabezpečovací systém Jablotron 100 umožňuje dodatočné pridanie detektoru k už existujúcemu systému.

  Čo sa stane, ak sa zlodej pokúsi poškodiť detektor?

  Pri neoprávnenej manipulácií s detektorom alebo niektorou jeho časťou, sa automaticky spustí sabotáž a ste informovaný pomocou sms a push notifikácie.

  Koľko stojí zakúpenie a inštalácia alarmu?

  Každý zákazník a jeho požiadavky sú individuálne. Celková cena závisí od toho, čo chcete chrániť a v akom rozsahu.

  Čo ak som na dovolenke a alarm mi zahlási zlodeja?

  Pri neoprávnenom vstupe sa spustí poplach, zvuková aj svetelná signalizácia, ktorá upozorní na neoprávnený vstup. Ďalej dostáva správu majiteľ domu a ďalšie osoby, ktoré boli nastavené do systému. Zabezpečovací systém vieme napojiť na Pult centralizovanej ochrany a v takom prípade na miesto vyrazí hliadka polície alebo zásahový tím SBS.

  Vieme spraviť preventívne opatrenie proti falošným poplachom?

  Systém je pokročilý a sofistikovaný a všetky prvky je možné nastaviť tak, aby k falošným poplachom nedochádzalo. V systéme vieme nastaviť citlivosť detektorov, alebo aby pri zaznamenaní pohybu jedným detektorom sa čakalo na potvrdenie pohybu z iného detektora a až následne bol spustený poplach.