S čím vám môžeme pomôcť? Kontaktujte nás, poskytneme vám konzultáciu ZDARMA.

  Časté otázky

  FAQ

  Časté otázky

  V akej bezpečnostnej triede sú dvere Securido?

  Dvere Securido sú v III. bezpečnostnej triede, majú certifikát vydaný Národným bezpečnostným úradom SR. Bezpečnostné triedy sú  4. I. trieda sú dvere, ktoré je možné prekonať bežným vypáčením, vykopnutím a vylámaním. Na II. bezpečnostnú triedu je už potrebné špecifické náradie a určitý čas na prekonanie. Na III. bezpečnostnú triedu je potrebné ťažšie elektrické náradie a dlhší čas na prekonanie. Rovnako je to aj pri IV. bezpečnostnej triede. Jednotlivé časy a náradia určuje norma.

  Čo znamená Antipanic

  Antipanic umožňuje uzamknutie dverí z vnútornej strany pomocou kľučky. Jednoduchým potiahnutím kľučky hore, dvere uzamknete a potiahnutím kľučky nadol, dvere odomknete – všetky uzamykacie body. Takže pomocou kľučky viete dvere plnohodnotne uzamknúť aj odomknúť bez nutnosti použitia kľúča. Túto funkciu využijete, ak napríklad dôjde k požiaru, zobudíte sa v zadymenom priestore a potrebujete čo najrýchlejšie opustiť byt. Jednoduchým stlačením kľučky otvoríte celý uzamykací mechanizmus a nemusíte hľadať v panike kľúče. Rovnako, po príchode domov pri zatváraní dverí, keď už máte ruku na kľučke, potiahnete kľučku nahor a jednoducho uzamknete cely systém a ste doma v bezpečí – nemáte dvere iba pribuchnuté na jazýčku, ale plnohodnotne uzamknuté.

  Koľko kľúčov dostanem k dverám

  Dvere Securido sú dodávane s vložkou so šiestimi kľúčmi. Treba však dať pozor na to, že ak sa vám pribuchnú dvere a vy budete mať kľúč z vnútornej strany, tak z vonkajšej strany dvere neotvoríte. Odporúčame vymeniť pôvodnú vložku za obojstrannú vložku EVVA BSZ, ktorá je za príplatok a má ochranu proti zabuchnutiu – čiže aj keď máte kľúč z vnútornej strany, z vonku viete dvere otvoriť. Ďalej táto vložka disponuje bezpečnostnou kartou, bez ktorej nie je možné urobiť ďalšie kľúče.

  Koľko uzamykacích bodov majú dvere Securido

  Dvere Securido majú 9 uzamykacích bodov. Dôležitejšie však je, v akej bezpečnostnej triede sa dvere nachádzajú. Bezpečnostná trieda musí byť potvrdená certifikátom vydaným Národným bezpečnostným úradom SR.

  Ako dlho trvá montáž dverí?

  Montáž dverí trvá približne 4 hodiny. Dvere Securido sa montujú na 7 oceľových kotiev.  Dĺžka prác závisí od obťažností murárskych vysprávok a od spôsobu montáže pôvodných dverí.

  Čo ak stratím kľúč? Dajú sa vyrobiť nové kľúče?

  Áno – kľúč vieme vyrobiť. Avšak pri strate kľúča odporúčame z bezpečnostných dôvodov vymeniť vložku v dverách, nakoľko nemáte kontrolu nad všetkým existujúcim kľúčmi k dverám.

  Čo robiť v prípade ak pribuchnem dvere a nemám kľúče?

  V takomto prípade nás kontaktujte. Zabezpečíme núdzové otvorenie dverí. Táto služba je spoplatnená.

  Dajú sa dvere namontovať aj do rodinného domu?

  Nie. Dvere Securido sú určené len do interiéru – teda ako druhé vstupné dvere. Nie sú stavené na odolávanie poveternostným vplyvom a teplotným rozdielom, ktoré by vznikali hlavne v zime (von -15°C/ dnu +20°C), mohli by sa rosiť.

  Aká je zvuková izolácia dverí?

  Hrúbka krídla je 7cm, čo zabezpečuje veľmi dobrú zvukovú a tepelnú izoláciu – 39dB.

  Sú dvere Securido aj protipožiarne?

  Všetky dvere Securido sú protipožiarne (EI/EW30). Pre platnosť  tohto prevedenia je potrebné previesť protipožiarnu montáž.  Protipožiarna odolnosť dverí je z dôvodu ochrany ostatných pred Vami. Nie Vás pred požiarom, ako sa väčšina ľudí mylne domnieva. Na vysvetlenie: ak vznikne požiar v byte na 4. poschodí v 8. poschodovom bytovom dome, tak ľudia z vyšších poschodí nebudú môcť opustiť bytový dom pre zadymenie a šľahajúce plamene z bytu na 4. poschodí. Protipožiarne dvere zabezpečia, aby sa plamene a dym nešírili z bytu, v ktorom horí na schodište (chránená úniková cesta) a ľudia z vyšších poschodí mohli bezpečne opustiť bytový dom.

  Aký zmysel má dať si na dvere digitálny priezorník?

  Digitálny priezorník zabezpečí, aby ste komfortne videli, čo sa deje za dverami. Veľkou výhodou je, že sa vedia pozrieť „za dvere“ aj osoby s nižším vzrastom, deti a osoby, ktoré nosia dioptrické okuliare. Väčšina digitálnych priezorníkov má integrovaný aj zvonček, takže už pri príchode ku dverám, vidíte kto Vám zazvonil, pretože po zazvonení sa okamžite rozsvieti displej. Obrovskou výhodou je, že digitálny priezorník Vám ukáže obraz aj v tme, nakoľko disponuje nočným videním. Pokročilejšie modely dokážu komunikovať prostredníctvom Wi-Fi s vašim mobilným telefónom a tak viete, kto Vám zvoní, ak keď nie ste doma. Môžete s ním dokonca na diaľku komunikovať.