S čím vám môžeme pomôcť? Kontaktujte nás, poskytneme vám konzultáciu ZDARMA.

  E-shop

  Nabíjateľná čelovka Fenix HM51R Ruby V2.0

  64.90  s DPH

  Výkon 700 lm   
  Dosvit 120 m  

  Max výdrž 120 hod
  Napájanie 1x CR123A, 1x RCR123A, USB dobíjení
  Počet režimov 9
  Farba svetla Neutrálna biela (4000-5000 K), Červená
  Vodotesnosť IP68 (ponor 2 m)
  Svetelný zdroj Cree XP-G3, Everlight 2835
  Hmotnosť 80 g

  Katalógové číslo: Nabíjateľná čelovka Fenix HM51R Ruby V2.0 Kategórie:
  Popis

  Popis

  Druhá generácia veľmi obľúbenej nabíjateľnej čelovky Fenix HM51R Ruby V2.0 ponúka svetelný tok až 700 lúmenov (ANSI) neutrálneho bieleho svetla (4500 K) s dosvitom až 120 metrov a okrem toho je vybavená aj červenými LED. Napája ju jeden nabíjací akumulátor typu RCR123A, ktorý sa dobíja priamo vo svietidle cez USB-C konektor, alternatívne je možné k napájaniu použiť aj jednorazovú lítiovú batériu CR123A (s obmedzeným max. výkonom na 150 lúmenov). V ovládacom tlačidle je navyše indikačná LED, vďaka ktorej budete vždy vedieť, kedy akumulátor dobiť. Koncovka svietidla je magnetická, takže ho možno ľahko uchytiť na čokoľvek železné. HM51R disponuje deviatimi rôznymi režimami svietenia, ktoré umožňujú voliť medzi vysokým výkonom a dlhou výdržou (až 120 hodín). Svietidlo je napájané digitálne regulovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu i pri znižovaní napätia v batériách (pri ich pozvoľnom vybíjaní).

  Celokovová konštrukcia zaisťuje vysokú odolnosť, optimálne chladenie a zároveň je plne vodotesná podľa štandardu IP68 až do hĺbky 2 metre pod vodou. Praktickosť čelovky zvyšuje možnosť vyňať svetlo z hlavového držiaka a používať ju aj ako malú vreckovú baterku. Naviac je čelovka doplnená oceľovou snímateľnou sponou, takže ju ľahko uchytíte na vrecko či popruh. Čelovka Fenix HM51R je ideálnym spoločníkom pre rôznorodé športové aktivity, výlety do prírody i do domácnosti a na prácu.

  Čelovka Fenix HM51R je limitovaná edícia, ktorá vychádza z čelovky Fenix HM50R a ponúka množstvo vylepšení. Napríklad teplejší odtieň svetla, magnetickú koncovku, konštantnú reguláciu vo väčšine režimov, viac režimov červeného svetla a ďalšie.

  Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

  Parametre

  Parametre

   • Je použitá prémiová výkonná LED Cree XP-G3 s neutrálnym odtieňom svetla (4500 K) a životnosťou 50000 hodín, a dve červené LED Everlight.
   • Päť režimov bieleho svetla: 700 lúmenov (0,5 hodiny) -> 400 lúmenov (1,5 hodiny) -> 150 lúmenov (2,5 hodiny) -> 50 lúmenov (8 hodin) -> 3 lúmeny (120 hodín).
   • Štyri režimy červeného svetla: červené svetlo 5 lúmenov (36 hodín) -> 1 lúmen (100 hodín) -> červené blikanie 5 lúmenov (72 hodín) -> SOS 5 lúmenov (72 hodín).
   • Na napájanie používa jeden Li-ion akumulátor Fenix RCR123A 700 mAh, ktorý je súčasťou balenia.
   • V núdzi je možné k napájaniu použiť aj jednu jednorazovú 3V lítiovú batériu CR123A, ale najvyšší dostupný režim bude 150 lúmenov.
   • Nabíjanie cez USB-C konektor na boku čelovky, doba nabíjania úplne vybitého akumulátora je cca 1,5 hodiny.
   • Plynulý svetelný kužeľ s dosvitom až 120 metrov (3690 cd).
   • Rozmery: 66 mm dĺžka x 36 mm šírka x 32 mm výška (vrátane držiaku čelovky).
   • Hmotnosť: 80 gramov (vrátane popruhu a akumulátora).
   • Indikácia kapacity akumulátora a upozornenie na nízke napätie.
   • Digitálna konštantná regulácia výkonu.
   • Magnetická koncovka, čelovku možno upevniť na čokoľvek železné.
   • Ochrana proti opačnému vloženiu batérie (prepólovaniu).
   • Komfortný popruh s reflexnými prvkami.
   • Efektívne riešený držiak funguje zároveň ako spona, ak čelovku z popruhu zložíte.
   • Jednoduché ovládanie jedným spínačom.
   • Telo vyrobené z vysoko pevnej zliatiny leteckého hliníka A6061-T6.
   • Odolný ťažko poškrábatelný povrch – Type III hard anodized.
   • Vodotesná a prachotesná podľa štandardu IP68 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre po dobu 4 hodín).
   • Nárazuvzdorná pádom z výšky 2 metrov.
   • Kvalitná TIR optika s vysokou priepustnosťou svetla.
   • Súčasťou balenia je čelovka Fenix HM51R V2.0, akumulátor ARB-L16-700P, náhradný o-krúžok, nabíjací USB-C kábel, návod, záručný list.
   • K čelovke možno dokúpiť puzdro Fenix APB-20 a sadu čiernych popruhov AFH-02 bez reflexných prvkov – sú vhodné napríklad pre armádu, políciu či poľovníkov.
  Použitie

  Použitie

  Z výroby môže byť vnútri svietidla na akumulátore čierna izolačná krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte.

  • Vypnutá čelovka sa zapne do naposledy použitého režimu bieleho svetla podržaním tlačidla po dobu 0,5 sekundy.
  • Vypnutá čelovka sa zapne do naposledy použitého režimu červeného svetla dvojitým rýchlym stlačením tlačidla.
  • Zapnutá čelovka sa vypne podržaním tlačidla po dobu 0,5 sekundy.

  Prepínanie režimov výkonu: Pokiaľ má čelovka zapnuté biele svetlo, tak možno krátkymi stlačeniami tlačidla cyklicky prepínať režimy výkonu v poradí 3 – 50 – 150 – 400 – 700 lúmenov. Pokiaľ má čelovka zapnuté červené svetlo, tak možno krátkymi stlačeniami tlačidla cyklicky prepínať režimy svietenia v poradí červená 1 lúmen – červená 5 lúmenov – červené blikanie – červené SOS. Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (platí pre biele i červené svetlo).

  Ochrana proti prehriatiu: Prevádzka na najvyšší režim je obmedzená na 1 minútu, potom sa výkon počas 5 minút postupne zníži na cca 500 lúmenov. Ak vzrastie interná teplota svietidla nad 60 °C, tak začne automaticky ďalej znižovať výkon v pozvoľných krokoch, kým sa teplota neustáli. Akonáhle teplota svietidla klesne pod 60 °C, tak sa výkon opäť postupne zvýši. Prevádzka na režim 400 lúmenov je obmedzená na 5 minút, potom sa výkon počas 5 minút postupne zníži na 200 lúmenov.

  Indikácia stavu nabitia batérie: Ak je čelovka vypnutá, tak jedným stlačením tlačidla sa na 3 sekundy zapne indikácia stavu nabitia akumulátora, ktorá je zobrazená farebným podsvietením tlačidla: konštantná zelená: 100% – 80%, zelené blikanie: 80% – 50%, konštantná červená: 50% – 20%, 4ervené blikanie: 20% a menej (čelovku čo najskôr dobite). Indikácia správne funguje len s nabíjateľnými RCR123A / 16340 akumulátormi.

  Nabíjanie: Vypnite čelovku. Zapojte USB kábel do ľubovoľného USB zdroja. Odklopte tesniacu krytku nabíjacieho konektora a zapojte USB-C konektor nabíjacieho kábla do čelovky. Počas nabíjania svieti LED indikátor v tlačidle červeno, po dosiahnutí plného nabitia svieti na zeleno. Úplne vybitý akumulátor Fenix ARB-L16-700P sa nabije približne za 1,5 hodiny. Po ukončení nabíjania odpojte kábel a starostlivo utesnite nabíjací konektor gumovou krytkou, zamedzíte tým vniknutiu prachu a vody. V prípade dlhodobého uskladnenia čelovku pred opätovným použitím nabite. Použitý akumulátor nemá pamäťový efekt, takže ho možno dobíjať, aj keď nie je úplne vybitý. Počas nabíjania môžete používať čelovku v režimoch 3 a 50 lúmenov bieleho svetla a vo všetkých režimoch červeného svetla.

  Upozornenie na vybitý akumulátor: Ak napätie akumulátora klesne pod nastavenú úroveň, tak čelovka automaticky prepne do nižších režimov výkonu. Ak je čelovka už prepnutá do najnižšieho režimu výkonu a batéria je kriticky vybitá, tak indikátor v tlačidle začne blikať červeno. Čelovka však bude ďalej svietiť až do úplného vybitia batérie. Upozornenie na vybitý akumulátor je kalibrovaná iba na napätie nabíjateľných Li-ion akumulátorov.

  Uzamknutie čelovky proti spusteniu: Povoľte batériový uzáver čelovky o štvrť otáčky, preruší sa tým elektrický kontakt a čelovka sa nedá zapnúť. Tlačidlo možno uzamknúť aj elektronicky – pri vypnutej čelovke podržte tlačidlo stlačené po dobu 3 sekúnd. Po uzamknutí svietidlo červeno zabliká. Pre odomknutie tlačidlo opäť 3 sekundy podržte.

  Upozornenie

  Upozornenie

  • Nerozoberajte sami zapečetenú časť v hlave svietidla, poruší sa tým záruka.
  • V prípade použitia jednorázovej CR123A batérie se ju nesnažte vo svietidle nabíjať.
  • Ak sa ochranné gumové krúžky po dlhšej dobe používania javia poškodené, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Dodržiavaním týchto pravidiel bude svietidlo správne chránené proti vode.
  • Ak svietidlo bliká, neprepína na vyššie režimy výkonu, alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov:
   • Batéria je takmer vybitá – nabite ju alebo vymeňte.
   • Kontakty vo vnútri svietidla sú znečistené – očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.
   • Zadná časť svietidla je uvoľnená – dotiahnite ju.
  Záruka

  Záruka

  Záruka 5 rokov na svietidlo a 2 roky na akumulátor.